چگونگی اجرای استانداردهای سری ۳۷۰۰۰ در سازمان‌های دولتی و خصوصی

اشتراک‌گذاری:

نوشته‌های اخیر

در بیست و پنجمین جلسه کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق تهران، نحوه به کارگیری استانداردهای سری ۳۷۰۰۰ در سازمان‌های دولتی، عمومی و بخش‌خصوصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این جلسه که نمایندگانی از سازمان ملی استاندارد و همچنین چندین انجمن و تشکل بخش خصوصی در آن حضور داشتند، ابتدا حسن فروزان‌فرد رئیس کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق تهران پیرامون مفهوم استانداردهای ۳۷۰۰۱ و ۳۷۰۰۲ و کارکرد در یک از آنها توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرطلایی به نقل از روابط عمومی اتاق تهران، وی با اشاره به این بخش از استانداردهای بین‌المللی که به موضوعات مرتبط با حاکمیت شرکتی و سوت‌زنی و مبارزه با رشوه و فساد می‌پردازد و بر اساس آن راهنمایی‌هایی برای کشورها تبیین شده است، تصریح کرد که استفاده از این ظرفیت بین‌المللی در داخل کشور می‌تواند به بهبود وضعیت موجود در کشور کمک بسزایی داشته باشد.

فروزان‌فرد در همین رابطه، بر تشکیل جلسات گفت‌و‌گو در سطح ملی، بر سر برگردان این سری از استانداردهای بین‌المللی و چگونگی اجرا و پیاده‌سازی آنها در داخل کشور تاکید کرد و یادآور شد که اتاق بازرگانی تهران و کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد این اتاق، آمادگی برگزاری دوره‌های آموزشی برای اعضای اتاق و فعالان اقتصادی در زمینه آشنایی آنان با استانداردهای سری ۳۷۰۰۰ و نحوه به کارگیری و اجرای آن در سازمان‌ها را دارد.

همچنین در این جلسه، الهام گرامی رئیس گروه دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین‌المللی سازمان ملی استاندارد و علی سعادتی از کارشناسان معاونت مدیریت امور حقوقی و مجلس سازمان ملی استاندارد، توضیحاتی پیرامون ماهیت استانداردهای سری ۳۷۰۰۰ و مزایای به کارگیری آن در سازمان‌های داخلی کشور مطرح کردند. الهام گرامی در همین رابطه، بر بحث و تبادل‌نظر پیرامون استفاده از شرکت‌های صدور گواهی تاکید کرد و علی سعادتی نیز ارائه دوره‌های آموزشی و همچنین استفاده از شرکت‌های مشاور برای پیاده‌سازی این استانداردها را مورد تاکید قرار داد.

در این جلسه و پس از بیان نظرات سایر اعضای کمیسیون و حاضران در این نشست، آمادگی برای برگزاری دوره‌های آموزشی پیرامون آشنایی با استانداردهای سری ۳۷۰۰۰ و نحوه به کارگیری و اجرای آن، از سوی کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق تهران با همکاری تشکل‌ها و انجمن‌های مرتبط با حوزه مدیریت، اعلام شد.

مشابه این پست
Related

دوازدهمین جلسه کمیسیون حکمرانی سازمانی اتاق بازرگانی تهران: از گزارشگران فساد حمایت نمی‌شود

در دوازدهمین جلسه کمیسیون حکمرانی سازمانی اتاق بازرگانی تهران،...

بنگاه‌های اقتصادی باید به فکر روش‌های تامین مالی جدید باشد

حسن فروزان فرد، نایب رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق ایران...

برگزاری سیزدهمین جشنواره ی ملی بهره وری

با برگزاری نشست داوری پروژه های منتخب سیزدهمین جشنواره...